poniedziałek, 3 września 2012

Jagd auf Bestie

Cześć, dzisiaj mój pierwszy post. Od jakiegoś czasu pracuję nad dioramą, której jednym z bohaterów będzie radzieckie działo samobieżne JSU 152. Do zbudowania modelu tego pojazdu użyłem zestawu Dragon Orange Box 9112.
Nie będę Was katował zdjęciami z budowy bo teraz model jest już na etapie mocnozaawansowanego malowania ale tak wyglądał jako gotowy do malowania :


Jak już go miałem w takim stanie to przyszedł czas na malowanie. Użyłem farby  Vallejo Air Russian Green 71.017, kładzionej na podkład. Potem przyszedł czas na zabawę w modnym stylu modulacji kolorów (CM) i wyszło coś takiego :

Dalej były kalki i wash. Z tych zestawowych nic mi się nie podobalo więc wybrałem coś z kalek dedykowanych do polskich JSU. Wash zrobiłem przy pomocy specyfiku AK do pojazdów w zielonym malowaniu.


Następnym krokiem było zrobienie otarć i obić. Najpierw nakładałem mocno rozjaśnioną farbę koloru bazowego a następnie mieszankę farb olejnych w kolorach bronze van dyke, siena palona i umbra palona. Narzędziem była gąbka i zaostrzona wykałaczka.W przybliżeniu wyglądało tak :


Napisałem wyglądało bo potem z aero nałożyłem 2-3 cieniutkie warstwy białego Humbrola, który następnie zmywałem szerokim pędzlem maczanym delikatnie w white spirit. Jak osiągnąłem zadowalający efekt i całość podeschła zacząłem różne zabiegi z washami, filtrami, i cała resztą. Do zrobienia washów używałem farb olejnych takich jak do washa a do reszty efektów użyłem produktów AK z zestawu do brudzenia pojazdów - AK 014 Winter Streaking Grime oraz AK 012 Streaking Grime.
Obecnie pozostaje zająć się dolnymi partiami pojazdu, gdzie będę nakładał błoto. Teraz model wygląda tak :


Mam nadzieję, że Wam się podoba. Niebawem ruszam z dalszymi pracami...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz